PHP, Systemy CMS, Webmastering, WordPress

WORDPRESS – wystąpił problem z wysłaniem twojej wiadomości. spróbuj ponownie później

Jeśli na naszej stronie pod kontorlą WP posiadamy formularz (zazwyczaj przez wtyczkę Contact Form 7) do wysyłania wiadomości możemy natknąć się na błąd:

Lub inny w zależności od tłumaczeń:

Skutkiem tego wiadomość nie jest wysłana i nie dociera do zdeklarowanego w ustawieniach odbiorcy.

Jest sposób aby temu zaradzić. Na początek pozyskaj dane do wysyłki wiadomości e-mail przez SMTP. Po prostu utwórz na najlepiej na Twoim hostingu albo darmowej poczcie (UWAGA! z Gmail.com może być problem wybierz jakiś polski odpowiednik) skrzynkę pocztową i pobierz wszystkie dane do połączenia.

Mail nie musi być w domenie strony, lecz dobrze aby był. Wtedy jest mniejsza szansa na trafienie do SPAM.

Następnie w Twoim WP otwórz plik (możesz to zrobić przez FTP albo przez kokpit WP – jednak najlepiej wykonaj wcześniej kopię zapasową plików):

I przed kodem:

Wstaw:

Następnie w pliku:

Wstaw na początku kod:

Następnie przetestuj wysyłkę.

Niestety możesz natrafić na błędy. Będą one głównie spowodowane poprawna konfiguracją SMTP. Musisz mieć 100% pewność, że podane tam ustawienia działają. Przetestuj je np. w programie pocztowym typu Thunderbird i przenieś do skryput. Ew. skontaktuj się z BOK serwisu gdzie założyłeś/aś tą skrzynkę.

Ważna uwaga! Update WordPressa (także wykonywany automatycznie bez Twojej ingerencji  – w zależności od Twoich ustawień w systemie) może nadpisać te zmiany. Szczególnie w pliku wp-config.php (chociaż.. plik w motywie też może być zmieniony jak aktualizujesz motyw 😉 ). Zatem najlepiej po aktualizacji systemu WP – przetestuj czy wysyłka wiadomości działa jak poprzednio.

Powodzenia !