jak ukryć HTTP-REFERER w Twoim linku na stronie

jak ukryć HTTP-REFERER w Twoim linku na stronie

Co to jest referer?

Ogólnie rzecz biorąc jak jakaś strona lub zasób w Internecie jest uruchamiany, HTTP-REFERER informuje nas skąd dany użytkownik do nas trafił. Jest to dla nas dość istotna informacja pod kątem analizy ruchu na stronie lub np. pozycjonowania.

Jednak co w przypadku kiedy na naszej witrynie chcemy umieścić link i nie chcemy aby strona docelowa się o tym „dowiedziała”? Innymi słowu – że to właśnie z naszej strony do niej trafiliśmy?

Jest kilka sposobów aby to wykonać.

1. Dodanie odpowiedniego wpisu META.

W nagłówku każdej strony znajduje się sekcja rozpoczynająca się znacznikiem <head> i kończąca poprzez </head>. Między tymi znacznikami należy umieścić kod:

<meta name="referrer" content="no-referrer">

Tym sposobem każdy link na stronie która ma ten wpis w nagłówku nie będzie wysyłał informacji dotyczącej referrera. Jest to niewątpliwa zaleta, bo działa globalnie dla wszystkich linków

2. Ustawienie atrybutu w linku.

Jeżeli zależy nam na blokadzie przekazywania tej informacji dla konkretnego linku należy dodać w nim odpowiedni atrybut.

Link bez atrybutu:

<a href="http://smartprojects.pl">link do zasobu</a>

Link z atrybutem:

<a href="http://smartprojects.pl" rel="noreferrer">link do zasobu</a>

3. Użycie usług firm 3-cich

Jednak powyższe rozwiązania mogą być nieskuteczne jeśli link chcemy zamieścić np. na Facebooku, Twitterze lub innych serwisach np. forach internetowych. Tam najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z tej strony:

https://anon.click/

 

Recommended
Na fali ostatniej akcji z nakazem resetu hasła na popularnym…