Blog Programistyczny

Branżowy blog dla Webmastera.

Narzędzia Pozycjonowanie Systemy CMS Webmastering WordPress

Wtyczki do WordPress MUST HAVE – cz.2

Dzisiaj przedstwiamy kolejną porcję polecanych wtyczek do WordPressa do zainstalowania praktycznie na starcie instalacji strony 🙂

Jest to kontynuacja naszego wcześniejszego artykułu:

11) Zaistalowanie HTTPS na Twojej stronie [Really Simple SSL]

Jeśli Twoja strona posiada zaintalowany na serwerze certyfikat SSL możesz 1 kliknięciem zainstalować to w Twoim WordPress. Wtyczka stworzy odpowiednie przekierowania, a dołączone do szablonu zasoby będą także prawidłowo linkowane (też po HTTPS).

Oczywiście wtyczka zadziała w momencie, jak Twoja strona prawidłowo włącza się poprzez https://adres-twojej-strony Jeśli nie posiadasz certyfikatu SSL – skontaktuj się z naszym zespołem programistycznym!

12) Otwieranie każdego obrazka w treści wpisu w powiększającym okienku [Simple Lightbox]

13) Popup pokazywany podczas opuszczania strony [Exit Popup]

Bardzo przydatna funkcja. Możesz tam umieścić np. link do Twojego profilu na Facebook.com, informację o subskrypcji e-mail czy też inne informacje promocyjne dla czytelników Twojego bloga/strony internetowej opartej o WordPress

14) Wtyczka do szerokiej analizy ruchu na stronie, możliwości zarządzania stroną przez dedytkowaną aplikację mobilną i nie tylko [Jetpack]

Jest to potężna wtyczka i pozwala na integrację WP z np. Twoim telefonem komórkowym. W ten sposób będziesz mógł/a zarządzać stroną poprzez smartphone. Aby móc z niej korzystać musisz być zarejestrowany/a na stronie wordpress.com i tam musi być wpięta Twoja stronia.

15) Wtyczka usprawniająca pozycjonowanie i analizę wpisów pod kątem dobrego wypozycjonowania w wyszukiwarkach [Yoast SEO]

Moduł ma niesamowite możliwości i bardzo usprawnia poprawne wypełnienie artykułów słowami kluczowymi, opisem w META i in.

16) Dodanie buttona do polubienia na FB w treści artykułu [WP Like button]

Jeśli zależy Ci na promowaniu Twojego bloga na Facebooku ta wtyczka w łatwy sposób doda możliwość automatycznego umieszczania przycisku polubienia lub udostępnienia w treści artykułu.

https://pl.wordpress.org/plugins/wp-like-button/

17) Wtyczka do przeglądarki plików PDF w formie animowanej książki [3D FlipBook : Dflip Lite]

Jeśli Twoja strona musi prezentować materiały w formacie PDF – ten dodatek pozwala na atrakcyjne osadzanie takich treści. Nawet bardzo obszernych – 500MB. Wtyczka jest darmowa i ma szeroką możliwość konfiguracji (ustawianie okładki itp.)

18) Bezpieczeństwo – blokowanie kilkukrotnych prób logowania do CMS [Limit Login Attempts Reloaded]

Wtyczka często jest wbudowana jeśli instalujesz WP wprost z hostingu Twojej strony. Zabezpiecza ona system CMS przed próbą nieuprawnionego dostępu:

19) Łatwe połączenie Twojej strony WordPress z usługami Google’a [Site Kit od Google]

W prosty sposób połączyć Twojego WordPressa z takimi usługami jak Google Analytics albo Google Search Console. Wtyczka jest dostarczana przez Google Inc.

20) Prezentowanie sugerowanych następnych artykułów [Cresta Posts Box]

Wtyczka jest przeznaczona szczególnie dla blogów, gdzie jest duża ilość artykułów. Jak chcesz zachęcić czytelnika do innego artykułu – po przescrollowaniu strony na sam dół pojawi się wyskakujacy box, który będzie posiadał link i miniaturkę do poprzedniego artykułu.

Nasz serwis posiada tę wtyczkę, to możesz ją od razu przetestować 😉

 

 

grafika:wordathemes.com

Recommended
Poprawiając znaki w jednym skrypcie natknęliśmy się na tę bardzo…
Cresta Posts Box by CP